Correct your teacher. Teacher: Kim was at the zoo on Saturday. Student: No, she wasn"t at the zoo. She was at the shops!Сделайте,пожалуйста, это упражнение.

Correct your teacher. Teacher: Kim was at the zoo on Saturday. Student: No, she wasn"t at the zoo. She was at the shops! Сделайте,пожалуйста, это упражнение.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Там где No,she wasn't at the zoo там надо убрать at the zoo. И вот предложение от меня:She wasn't at the zoo but she was at shop