Cоставить 12 предложений используя фразовые глаголы и зависимые предлоги (along,across,down,over,over with,of,with,on,about,at,to) с прилагательными,образованные от существительных и глаголов (attractive,successful,romantic,sty...

Cоставить 12 предложений используя фразовые глаголы и зависимые предлоги (along,across,down,over,over with,of,with,on,about,at,to) с прилагательными,образованные от существительных и глаголов (attractive,successful,romantic,stylish,careless,generous,educated,rainy,boring,enjoyable,horrible)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i went to walk with my friends This is biggest town of America apple on the table along street we pdinted our pictures Grandfather across the road