Cоставьте предложения со словами:at last,local radio,interview,appear,trip,group,Never mind,Welcome home,in six months time

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.At last I do all my homework 2.She works for a local radio station 3.We had to interview 50 students/ 4.To appear for the defendant. 5. We go for a cool trip 6. What's your blood group? 7. OK, never mind! 8. Welcome home my dear sister  9. Іn six months I'll be an adult