Country Mouse:Come along,Town Mouse.Time to eat! Town Mouse:But Country Mouse,where's the meat? Country Mouse:Oh dear!No meat for me.I'm a country mouse,you see.I eat bread and cheese,And honey fron bees. Town Mouse:Yuk,yuk!No,...

Country Mouse:Come along,Town Mouse.Time to eat! Town Mouse:But Country Mouse,where's the meat? Country Mouse:Oh dear!No meat for me.I'm a country mouse,you see.I eat bread and cheese,And honey fron bees. Town Mouse:Yuk,yuk!No,thank you! This place isn't pretty Come with me, Let's go to the city!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Деревенская мышь: приходи одна, время кушать!  Городская мышь: но деревенская мышь, где мясо? Деревенская мышь: о, дорогая! Мясо не для меняю Я деревенская мышь, как ты видишь. Я ем хлеб и сыр, и мед от пчел. Городская мышь: фу,фу! Нет, спасибо! Это место не приятное, пойдем со мной. Поехали в город!