Cross out the odd word . What aspect of housing does each set of words refer to ? 1. reasonable-expensive-economical-secure . 2. terraced -isolated-semi-detacted- three-storey. 3. spacious-tiny-cosy-huge. 4. Small-airy-secure-...

Cross out the odd word . What aspect of housing does each set of words refer to ? 1. reasonable-expensive-economical-secure . 2. terraced -isolated-semi-detacted- three-storey. 3. spacious-tiny-cosy-huge. 4. Small-airy-secure-comfortable 5. Village-city-overpriced-suburts
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.secure 2.isolated 3.cose 4. ( сама думаю,не знаю) 5.overpriced