Cross out the odd word:                                                                                                          Example:doind,going,playing,sing(лишнее),making                                                   ...

Cross out the odd word:                                                                                                          Example:doind,going,playing,sing(лишнее),making                                                                 1)independent,informal,international,interview,Indian                                                                  2)twelfh,first,sixth,tenth,month,eighth                                                                                      3)sociable,timetable,talkative,traditional,typical                                                                       4)opening,enjoying,interesting,answering,describing
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)interview 2)month 3)timetable 4)opening