Да кожнага назойника падбярыце слова з супрацьлеглым значэннем. запишите. вызначте род назойникау. узор: смутак(м.р.)-радасть (ж.р.). маладость-..., прауда-..., цишыня-..., спёка-..., зима-..., дзень... .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
маладосць (ж.р.) - старасць (ж.р.) праўда (ж.р.) - мана (ж.р.)  цішыня (ж.р.) - шум (м.р.)  спёка (ж.р.) - холад (м.р.)  зіма (ж.р.) - лета (н.р.)  дзень (м.р.) - ноч (ж.р.)