Да слоу залiць галодны жар дзень суп том джэк падбяры иншыя з парными глухими або звонкими зычными

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
заліць - саліць (з//с) галодны - халодны (г//х) жар - шар (ж//ш) дзень - цень (дз'//ц') суп - зуб (с//з, п//б) том - дом (т//д) джэк - чэк (дж//ч) Яшчэ прыклады:  год - ход (г//х) піць - біць (п'//б') жыццё - шыццё (ж//ш) былінка - пылінка (б//п)