Дай краткий ответ на вопросы.Образец Can Larry swim?Yes,he can.Has he got a puppet?No,he hasn't.Is Lulu five?Yes,she is

Дай краткий ответ на вопросы.Образец Can Larry swim?Yes,he can.Has he got a puppet?No,he hasn't.Is Lulu five?Yes,she is. 1.Is it a teddy bear? Yes,............................................ 2.Can she sing? No,............................................. 3.Is she eight? No,............................................ 4.Has she got fair hair? Yes,........................................... 5.Can you dance? No,........................................... 6.Have you got blue eyes? Yes,..................................... 7.Is he in the garden? No,....................................... 8.Can he swim like a fish? Yes,....................................... 9.Has he got brown eyes? No,........................................ 10.Have you got a toy box? No,.......................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.it is  a teddy bear. 2. she can 't sing. 3. she is not  eight. 4.  she has got fair hair 5. I  can't dance. 6. I have got  blue eyes. 7. He isn 't in the garden. 8. he can  swim like a fish. 9. he hasn 't got brown eyes. 10. I  havn't got a toy box.