Дайте відповідь на питання) 1 What dailyand weekly newspapers do you know? 2 Which of them you/your parents/friends read re

Дайте відповідь на питання) 1 What dailyand weekly newspapers do you know? 2 Which of them you/your parents/friends read regularly? 3 What periodicals does your family subscribe to? 4 Which periodicals are you planning to subscribe to the next year? 5 Do you think it is convenient to subscribe to newspapers and magazines? 6 Why do you think some people prefer to buy single issues?