Даю 100 БАЛЛОВ!!!Переведите пожалуйста Вот текст My name's Adam . I have to help quite a lot at home.At the w

Даю 100 БАЛЛОВ!!!Переведите пожалуйста Вот текст My name's Adam . I have to help quite a lot at home.At the weekends i have to weed the garden.I have to make my own bed and tidy my room.My brother sometimes has to wash the dishes. My name's James.I have to help at home,too.I have to wash the dishes on Sunday evening.I have to feed the cat every day.On Saturdays i have to go to the supermarket with my mother and help her do the shopping. My name's Tessa.I don't have to help much at home.I don't have to wash the dishes or help with the cooking.We don't have any pets ,so i don't have to take a dog fora walk or feed a cat .My big brother helps with the shopping, and my sister tidies our room.She also has to take the rubbish out . I have a lot of free time. It's quite boring , really.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Меня зовут Адам. Мне приходится много помогать по дому. По выходным я должен полоть в саду. Я должен заправлять свою кровать и убираться в комнате. Моему брату иногда приходится мыть посуду. Меня зовут Джеймс. Мне тоже приходится помогать по дому. Я должен мыть посуду по вечерам в воскресенье. Я должен кормит кота каждый день. По субботам мне приходится ходить в супермаркет с моей мамой и помогать ей с покупками. Меня зовут Тесса. Мне не приходится много помогать по дому. Я не должна мыть посуду и помогать с готовкой. У нас нет домашних животных, поэтому мне не нужно выгуливать собаку или кормить кота. Мой старший брат помогает ходить за покупками, а моя сестра убирает нашу комнату. Она также должна выносить мусор. У меня много свободного времени. На самом деле это довольно-таки скучно.