ДАЮ 15 БАЛЛОВ! Составьте вопросы по образцу: We saw famous sights of Moscow. What sights did you see? 1. I .

ДАЮ 15 БАЛЛОВ! Составьте вопросы по образцу: We saw famous sights of Moscow. What sights did you see? 1. I ... A lot os Russian cartoons. .....................................................? 2. We a lot of museums. ..............................................? 3. We ... on exciting excursions. Where .....................................? 4 I ... some rides in Gorky Park/ When .....................................? 5. I ... to cook some traditional Russian food ...............................? 6 I ... a lot of souvenirs in the Detsky Mir Shop. .....................................................?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.  I  saw a lot of Russian cartoons. What Russian cartoons did you see? 2. We visited a lot of museums. What museums did you visit ? 3. We were on exciting excursions. Where was these excursions? 4 I used some rides in Gorky Park When did you use some rides in Gorky Park? (точно не знаю,как будет кататься на аттракционах) 5. I know how to cook some traditional Russian food What traditional Russian food can you cook? 6 I  bought a lot of souvenirs in the Detsky Mir Shop. What  souvenirs did you buy in the Detsky Mir Shop ?