Дам 15 баллов Пожалуйста маленький монолог На английском тема "почему я не люблю физкультуру" Молю Очень срочно Желательно с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I don't lile sport, because i don't like to run, to do hard exercise.I don't like to play basketball and volyball.I don't like my teacher.That's i don't like sport. Я не люблю физру, потому что я не люблю бегать и делать трудные упражнения.Я не люблю играть в баскетбол и валейбол.Я не люблю нашего учителя.Вот почему я не люблю физру.
Гость
I love PE because it is great and affective method to keep fit. we usually play in different games, for example, voleyball, basketball, football etc. I'm good at volleyball, also I try to improve my abilities in another games. During this lesson we can relax and do our favourite sport.