Дам 15 балов кто поможет! Эпитеты на тему белоснежная зима! И поже если можно то на белорусском!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зіма - сцюдзёная , доўгая, ненавісная, белая, бясснежная, віхравая, доўгачаканая, бясконцая Сняжынкі - ажурныя, пухнатыя, разьбяныя, бязважкія, буйныя Снег - першы, глыбокі, свежы, мяккі, белы, шчыльны, зляжалы, друзлы