Дапоунице прыказку слоуникавым словам. чаму так гавораць?...не даг..ниш, ад меньше меньше заутра больше больше не уцячэш. Растлумачце, правапис выдзеленага слова. Змянице яго так, каб замест О вымаулялася А.

Дапоунице прыказку слоуникавым словам. чаму так гавораць? ...не даг..ниш, ад <<заутра>> не уцячэш. Растлумачце, правапис выдзеленага слова. Змянице яго так, каб замест О вымаулялася А.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Учора не дагонiш, ад заутра не уцячэш. ( словарное слово УЧОРА)