Дай совет, используя слова: put on, take off, shorts, hat, jacket, coat. T-shirt, jeans, socks. ОБРАЗЕЦ: It's hot! Take off your jeans! Put on your shorts! 1. It's sunny!............................................................

Дай совет, используя слова: put on, take off, shorts, hat, jacket, coat. T-shirt, jeans, socks. ОБРАЗЕЦ: It's hot! Take off your jeans! Put on your shorts! 1. It's sunny!.............................................................................................................. 2. It's wihdy!............................................................................................................ 3.It's raining!............................................................................................................ 3.It's cold!.................................................................................................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It's sunny! take off your jacket! put on your hat! 2. It's windy! take off your T-shirt !put on your jacket! 3.It's raining! take off your shorts! put on your jeans! 4.It's cold! take off your jeacket! put on your coat!