Дайте краткий ответ. обратите внимание на то, что в ответе нужно поменять местоемение. 1.are you from Africa? .......................... 2.Are you from Russia? ..................... 3.Have you got a sister? ....................
Дайте краткий ответ. обратите внимание на то, что в ответе нужно поменять местоемение. 1.are you from Africa? .......................... 2.Are you from Russia? ..................... 3.Have you got a sister? ...................... 4.Can you swim? ..................... 5.Do you swim in winter? .......................
Ответ(ы) на вопрос:
1) No,I am not.
2) Yes, I am.
3) Yes, I have got.
4) Yes, I can.
5) No, I don't.