Даю 15 баллов.Переведите на английский.1. Ее советы всегда полезные.2. Новости по телевидению бывают всегда в одно и тоже время.3. Я услышал хорошую новость.4. Его успехи в спорте — осень хорошие.5. Я не собираюсь следовать ваш...

Даю 15 баллов. Переведите на английский. 1. Ее советы всегда полезные. 2. Новости по телевидению бывают всегда в одно и тоже время. 3. Я услышал хорошую новость. 4. Его успехи в спорте — осень хорошие. 5. Я не собираюсь следовать вашим советам. 6. Это важные сведения, не правда ли? 7. Вы сделали большое успехи в своей работе.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Her advice is always useful 2.News on television is always the same time 3.I heard the good news 4.His success in sports is very good 5.I'm not going to follow your advice 6.This is important information, is not it? 7.You have made great strides in your work
Гость
1. Her advice is always useful. 2. The news on TV is always at the same time. 3. I heard the good news. 4. His success in the sport is very good. 5. I'm not going to follow your advice. 6. It is important information, isn't it? 7. You have made great strides in your work.