Даю 30 балів. Твір на тему мій улюблений вид спорту на англійській мові з перекладом на українську

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite kind of sport is football . I always play in it with my friends after school and when I have got free time . My favourite footballers are Ronaldo and A. Shewchenko . And I usually watch a football matches on TV with my Dad . l love this kind of sport...