ДАЮ 30Б ОЧЕНЬ СРОЧНА ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА . УПР №4

Гость
2 are .... Invited 3 are ... Called 4 are .... Called 5 is ... Spoken 6 is ... Spoken 7 are ...kept 8 are... Kept
Гость
1are,Invited 2 are,Called 3 are,Called 4 is,Spoke 5 is,Spoke 6 did keep 7 did keep