Describe a place where you often go on your days off. You should say: -Where it is -Who you go with -Why you go there And say how it compares to other places where you could spend your free time
Describe a place where you often go on your days off.
You should say:
-Where it is
-Who you go with
-Why you go there
And say how it compares to other places where you could spend your free time
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевести надо? если да вот:
Опишите место, где вы часто идут на ваши выходные дни. Ты должен сказать: -Где это -Кто Вы идете с -Почему Вы идете туда И сказать, как он сравнивает с другими местами, где можно провести свободное время