Do you like fairy tales?? have you ever dreamt of visiting a fairy wonderland?? if you were a magician what would you do?/ could you describe

Do you like fairy tales?? have you ever dreamt of visiting a fairy wonderland?? if you were a magician what would you do?/ could you describean imaginary fairland?/ why do you think alice was so desperate? what makes you desperate?/
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы любите сказки вы ??Вы когда-нибудь мечтал посетить волшебную страну чудес ??если бы вы были волшебником, что бы вы сделали? /Вы могли бы охарактеризовать воображаемую Fairland? /почему вы думаете, Алисе так отчаянно?