Добавьте  - s или - es       Finish, cook, live, work, watch, touch, speak, go,  phone, wash up, ask, give, say, have.   _______________________________________________ |_______[iz]_______|_____[s]_______|_______[z]_______| |  ...

Добавьте  - s или - es       Finish, cook, live, work, watch, touch, speak, go,  phone, wash up, ask, give, say, have.   _______________________________________________ |_______[iz]_______|_____[s]_______|_______[z]_______| |                                      |                                 |                                      | |                                      |                                 |                                      | |                                      |                                 |                                      | |                                      |                                 |                                      | |                                      |                                 |                                      | |                                      |                                 |                                      |
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Cooks, lives, works, watches, touches, speaks, goes, phones, washes up, asks, gives, says, has, finishes.