Догадайся, какие вопросы мисс Четтер задала своим ученикам. Прочитай ответы, запиши вопросы. 1) No, I don't like winter. 2) Yes, we do. We play football in summer. 3) Yes, I can. I can skate and ski. 4) Yes, she has. She has go...

Догадайся, какие вопросы мисс Четтер задала своим ученикам. Прочитай ответы, запиши вопросы. 1) No, I don't like winter. 2) Yes, we do. We play football in summer. 3) Yes, I can. I can skate and ski. 4) Yes, she has. She has got a nice bike. 5) Yes, he does. He likes spring.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do you like winter? 2)Do you play football in summer? 3)Can you scate and ski? 4)Has she get a nice bike?(здесь я не уверна что ставить get/got ) 5)Does he like spring?