Допиши предложения с выражениями, просьбы. Какой знак ты поставишь в конце предложений?1.I'm thirsty. Can I have.....2.I'm hungry.....3. I'm cold.........

Допиши предложения с выражениями, просьбы. Какой знак ты поставишь в конце предложений? 1.I'm thirsty. Can I have..... 2.I'm hungry..... 3. I'm cold.........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - a drink? 2 - can I have a snack? 3- can you give me your coat?
Гость
1.I'm thirsty. Can I have drink? 2.I'm hungry. Can I have breakfast? 3. I'm cold. Can you gave me my jacket?