Допишите "Хвостик" разделительного вопроса. 1. I am not your teacher,.....? 2) I am your friend,...? 3) I am ill,..? 4) I am on holiday,...? 5) I am at home,....? 6) You are happy,...? 7) They are busy,....? 8) I am late,..? 9)...

Допишите "Хвостик" разделительного вопроса. 1. I am not your teacher,.....? 2) I am your friend,...? 3) I am ill,..? 4) I am on holiday,...? 5) I am at home,....? 6) You are happy,...? 7) They are busy,....? 8) I am late,..? 9) I come lare,..? 10) She comes late,....? Заранее спасибо!! :)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Am I aren't I aren't I aren't I aren't I aren't you aren't they aren't I don't I doesn't she