Допишите общие вопросы. Дайте ответы. 1.-........................................a rabbit? - Yes,....................(She has got a rabbit.) 2. - ....................................five lessons today? - Yes, .....................

Допишите общие вопросы. Дайте ответы. 1.-........................................a rabbit? - Yes,....................(She has got a rabbit.) 2. - ....................................five lessons today? - Yes, ....................(He has five lessons today.) 3. -.........................English on Sunday? -Yes, ...................(She has English on Sunday) 4. ........................a secret? -Yes,....................(She has a secret). 5.-.......................a new book? -Yes, ......................(She has got a new book)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Has she a rabbit? Yes, she has. Has he five lessons today? Yes, he has. Has she English on Sundat? Yes, she has. Has she a secret? Yes, she has. Has she a new book? Yes, she has.