Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения. Прочти. 1.fair/She's/hair/got. 2. hair/got/ dark/I've. 3. eyes/brown/He's/got 4.green/got/eyes/She's 5. got/I've/eyes/blue 6dark/ got/He's/hair

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) she's got  fair hair  2) i've got dark hair 3)he's got brown eyes 4)she's got green eyes  5) l've got blue eyes 6) he's got dark hair