Допишите вопросы и ответы. 1. ......... Jack seven? - No, ......... 2. ......... you seven? - No, ......... 3. - ......... Jack got seven cars? - No, ......... 4. - ......... Jack like to play with cars? - No, ......... 5...

Допишите вопросы и ответы. 1. ......... Jack seven? - No, ......... 2. ......... you seven? - No, ......... 3. - ......... Jack got seven cars? - No, ......... 4. - ......... Jack like to play with cars? - No, ......... 5. - ......... the boys play in the park? - No, ......... 6. ......... you a farmer? - No, ......... 7. ......... you got a horse? - No, ......... 8. ......... you buy lemons? - No, ......... 9. ......... he buy ham? - No, ......... 10. - ......... you drink tea with lemon? - No, .........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is Jack seven? — No, he isn't. 2. Are you seven? — No, I am not. 3. Has Jack got seven cars? — No, he hasn't. 4. Does Jack like to play with cars? — No, doesn't. 5. Do the boys play in the park? — No, they don't. 6. Are you a farmer? — No, I am not. 7. Have you got a horse? — No, I have not. 8. Do you buy lemons? — No, I don't. 9. Does he buy ham? — No, doesn't. ... 10. Do you drink tea with lemon? — No,don't. Пожалуйста всё написано!