Допишите вопросы и ответы 1. -............ you strong? -yes,............ 2. -............you got a sweet? - yes,......... 3. -.............you see a weet? -yes,.......... 4. -.............he got ten sweets? - yes...... 5. -.......

Допишите вопросы и ответы 1. -............ you strong? -yes,............ 2. -............you got a sweet? - yes,......... 3. -.............you see a weet? -yes,.......... 4. -.............he got ten sweets? - yes...... 5. -...............it a sweet? -yes........... пожалуйста помогите до 18ч
Гость
1.Are/ I am/. 2.Do/ I do. 3.Did// I did. 4.Does/ He does. 5.Is/ It is.