Дополните предложения используя Past Simple When I ....... football at the weekend ,I ..... down and .... my leg. I ....

Дополните предложения используя Past Simple When I ....... football at the weekend ,I ..... down and .... my leg. I ....very unhappy. 1)played...fell...broke...was 2)played..falled...braked...were 3)played...jumped..brokr..was 4)played...fell...broke..were ПОМОГИТЕ!!!ПОЖАЛУЙСТА
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When I played football a the weekend,I fell down and broke my leg.I was very unhappy. 1)