Дополните предложения, используя прилагательные в сравнительной или превосходной степени. Запишите и письменно переведите предложения. My chair isn't very comfortable. Yours is .... Your plan isn't very good. My plan is.... It ...

Дополните предложения, используя прилагательные в сравнительной или превосходной степени. Запишите и письменно переведите предложения. My chair isn't very comfortable. Yours is .... Your plan isn't very good. My plan is.... It was a very bad mistake. It was ...I've ever made. It was a very happy day. It was ...of my life. He's a very boring person. He's ...I've ever met.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My chair isn't very comfortable. Yours is more comfortable than my. Your plan isn't very good. My plan is better than yours. It was a very bad mistake. It was a worst mistake I've ever made. It was a very happy day. It was a happiest day of my life. He's a very boring person. He's a most boring person I've ever met.