Дополните предложения о себе употребив -ing форму или форму инфинитива 1) I usually avoid... 2) I`m happy... 3) It`s not worth... 4) There`s no point... 5) I spend a lot of time... 6) I don`t mind... 7) I can`t stand... 8) I`d ...

Дополните предложения о себе употребив -ing форму или форму инфинитива 1) I usually avoid... 2) I`m happy... 3) It`s not worth... 4) There`s no point... 5) I spend a lot of time... 6) I don`t mind... 7) I can`t stand... 8) I`d prefer... 9) I love... 10) I relly wont... ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 30 БАЛЛОВ
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I don't usually hurting people2) I'm happy when I dancing3) do not losing hope4) it makes no sense not to try when you doing something 5) I spend a lot of time reading6) I don't mind a walking on the street7) I can't stand lazing8) I would prefer to watching TV9) I love to cooking10) I really don't  going abroad