Дополните предложения соответствующими формами глагола to be во времени Past Simple(was/wasn't, were/weren't). 1.The concert________really fantastic. 2.His children________born in London. 3.The Grimm brothers _________Polish. 5...

Дополните предложения соответствующими формами глагола to be во времени Past Simple(was/wasn't, were/weren't). 1.The concert________really fantastic. 2.His children________born in London. 3.The Grimm brothers _________Polish. 5.Pablo Picasso _______a pianist. 6.Chopin's mother__French.She_________Polish. 7.Mozart___________brought up mainly by his father.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.The concert___WAS_____really fantastic. 2.His children____WERE____born in London. 3.The Grimm brothers ___WEREN'T______Polish. 5.Pablo Picasso ___WASN'T____a pianist. 6.Chopin's mother_WASN'T_French.She___WAS______Polish. 7.Mozart_____WAS______brought up mainly by his father.