Dr. Taylor must be one of those overworked Gps you are always reading about. He didnt examine the spot; he just said i mustnt worry and was everything all right at home. I told him about my bad home life and my poor diet, but h...

Dr. Taylor must be one of those overworked Gps you are always reading about. He didnt examine the spot; he just said i mustnt worry and was everything all right at home. I told him about my bad home life and my poor diet, but he said i was well nourished. So much for the National Health Service. I will get a paper-round and go private. Переведите со смыслом пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Д-р Тейлор, должно быть, один из тех, перегруженных работой врачей общей практики, о которых вы всегда читаете. Он не рассматривал пятно; он просто сказал, что я не должен беспокоиться и всё было в порядке дома. Я рассказал ему о моей плохой семейной жизни и моей скудной диете, но он сказал, что я хорошо упитан. Слишком много для Национальной службы здравоохранения. Я хочу получить выписку и перейти в частную клинику.