Друзья,пожалуйста!!!!!!умоляю. с меня подписка . составте 10 вопросов по этому тексту. любые

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)How is the book to help people? 2)What genres of books are available? 3)What do you call a house full of books? 4)Books-an important part of our lives? 5)Can we call books- treasure? 6)Many people like to read? 7)Can people learn something new way to read?