Энн и дэн ответили на вопросы о том , что любят делать они и их члены их семей. Ответы перепутались. Подчеркните правильный ответ.o) girls like playing hockey? No, she doesn’t./ No, they don’t. 1)Does your sister like fishing? ...

Энн и дэн ответили на вопросы о том , что любят делать они и их члены их семей. Ответы перепутались. Подчеркните правильный ответ.o) girls like playing hockey? No, she doesn’t./ No, they don’t. 1)Does your sister like fishing? No, she doesn’t./ No, he doesn’t. 2) Do boys like playing football? Yes, they do./ Yes, he does. 3) Does your father like swimming? Yes, he does./No, they don’t. 4)Does your mother like cooking? Yes, he does./ Yes , she does. 5) Do you like reading? Yes, I do./ Yes, they do.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
0) No, they don’t. 1)No, she doesn’t. 2)Yes, they do. 3)Yes, he does 4)Yes , she does. 5)Yes, I do