Ёсць насвеце краiна Фанетыка. Жывуць у ёй Гукi i Лiтары. Аднойчы Гукi i Лiтары заспрачалiся. ...
Ёсць насвеце краiна Фанетыка. Жывуць у ёй Гукi i Лiтары. Аднойчы Гукi i Лiтары заспрачалiся. Галосныя крычалi, што толькi яны сапраудныя. Зычныя трымалiся сваёй думкi. Мяккiя маучалi. У iх не было сталага меркавання. А глухiя... Тыя нiкога не хацелi слухаць. На Мяккi знак i Апостраф увогуле нiхто не зважау. " Цi ёсць вы, цi няма вас - нiякай рознiцы. Вы нiчога не значыце " . Пакрыудзiлiся Апостраф i мяккi знак ... прадоужыце казку. пакажыце, што Гукi дарэмна пакрыудзiлi Апострф i Мяккi знак .
Ответ(ы) на вопрос:
...и сказали тогда мы уйдем из слов.Один раз все захотели потанцевать польку,но так как небыло мягкого знака получилась полка...пытались нарисовать плакат,но без мягкого знака все плакали,потому что получалось слово плакать...можно что-то похожее еще про твердый знак)Идею я подала ,осталось тебе только пофантазировать)