ЭТО СРОЧНОООО!!!!Помогите по английскому составить новостную историю (нужна какая нибудь новость, новости вроде "я сегодня посмотрел мультик " не подойдут )

ЭТО СРОЧНОООО!!!! Помогите по английскому составить новостную историю (нужна какая нибудь новость, новости вроде "я сегодня посмотрел мультик " не подойдут )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
in China, a man sees a panda. It is snoozing. he goes up to it. he touches its head. the panda wakes up. it runs towards the intruder.it takes him by the leg. it knocks him on the ground. the man and the panda fight for 5 minutes. the man manages to get away. he is lucky. he is not hurt. the panda is not hurt, either.