Это задания по беларускай литературе, помогите написать биографию героя "Мульцик" из текста, Вечар Алексей Дудар

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ен перажыў тры вайны.на фінскай ногі адмарозіў,у партызанах немцы растрэльвалі ,потым ваяваў два разы раніла і тры кантузіла.Ен пахаваў за вайну 2 дзяцей ,жонка памерла, і сын апошні гадоў пяць не піша