Even if you have never been to London, there are some places and sights which everyone recognises. Some of them have two names - an official name and a nickname. Can you recognise a place or a sight from its nickname? Big Ben is

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Навіть якщо ви ніколи не були в Лондоні, є деякі місця і пам'ятки, які всі визнають. Деякі з них мають дві назви - офіційне ім'я і псевдонім. Чи можете ви визнати місце або погляд від його прізвисько? Біг Бен є