Ex. 21 Make a poster Jobs. Find out what people have to do in different jobs; what they have to wear; where they have to work; how many hours they have to work; what kind of training they need. — Сделайте плакат Работы. Узнайте...

Ex. 21 Make a poster Jobs. Find out what people have to do in different jobs; what they have to wear; where they have to work; how many hours they have to work; what kind of training they need. — Сделайте плакат Работы. Узнайте, что люди должны делать на различных рабочих местах; то, что они должны носить; где они должны работать; сколько часов они должны работать; в какой подготовке они нуждаются. помогите !!!!!!!!!!!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Учитель музыки подойдёт?))