Exercise 16. Change the following word combinations using adverbs. Example, a gradual development - to develop gradully. 1. reasonable behaviour 2. a fair decision 3. a different development 4. a quick adoption 5. a clear inter...

Exercise 16. Change the following word combinations using adverbs. Example, a gradual development - to develop gradully. 1. reasonable behaviour 2. a fair decision 3. a different development 4. a quick adoption 5. a clear interpretation 6. an equitable agreement 7. a legal government , 8. a formal refusal 9. an entire support 10. a global solution
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вправа 16. Змініть наступні комбінації слів за допомогою прислівники.Наприклад, поступовий розвиток - розвиток gradully.1. розумна поведінка2. справедливе рішення3. інший розвиток4. швидке прийняття5. чітке тлумачення6. справедливе угоду7. юридична уряд,8. формальна відмова9. ціла підтримка10. глобальне рішення