Famous Hobbies of Famous People. All people have different hobbies.Hobbies make our life more interesting and help us learn a lot of useful things. Everyone knows that Alexander Pushkin is one of the greatest Russian writers, ...

Famous Hobbies of Famous People. All people have different hobbies.Hobbies make our life more interesting and help us learn a lot of useful things. Everyone knows that Alexander Pushkin is one of the greatest Russian writers, but not so many people rrmember that he could draw very well. He used to drew small pictures in his manuscripts. Mikhail Lermontov also painted beautiful pictures in his free time. Some of them can be seen in his family museums in Tarkhany or in Serevrennikovi. Today the most popular hobbies among famous people are sports, collecting different things, arts and making handmade things. Some of them are fond of driving fast, playing basketball or golf, windsurfing. Others enjoy collecting watches, knives, mice made of chocolate, glass or stone. Some collect bear or toy trains, the most popular are elephants, pigs and dolls. Some stsrs collect pictures, books, dishes and even sgoes or bags.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Все люди имеют разные увлечения.Увлечения делают нашу жизнь интереснее и помогают нам узнать много полезных вещей. Всем известно, что Александр Пушкин является одним из величайших русских писателей, но не так много людей rrmember, что он может очень хорошо рисовать. Раньше он рисовал небольшие картины в его рукописях. Михаил Лермонтов также окрашенные красивые картинки в свободное время. Некоторые из них можно увидеть в его семье музеи в Тарханы или в Serevrennikovi. Сегодня наиболее популярным хобби среди известных людей спорта, Коллекционирование различных вещей, искусств и делая вещи ручной работы. Некоторые из них любят быструю езду, играть в баскетбол или гольф, виндсерфинг. Другим понравится собирать часы, ножи, мышей, сделанных из шоколада, стекла или камня. Одни собирают медведь или игрушечные поезда, самыми популярными являются слоны, свиньи и куклы. Некоторые stsrs собирать картины, книги, посуда и даже sgoes или сумки.