Фанетычны разбор слоу : Васiлёк,надвор`е,вячэрнi (и обозначить зычны/галосны и т.д.)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ва-сі-лёк в [в] - зычны, санорны, цвёрды, няпарны а [а]- галосны, ненацискны с [с'] - зычны, шумны, глухі, мяккі, парны і [і] - галосны, ненаціскны л [л'] - зычны, санорны, мяккі, няпарны ё [о] - галосны, націскны к [к] - зычны, шумны, глухі, цверды, парны _____ 7 л. 7 г надрор'е н [н] - зычны, санорны, цвёрды, няпарны а  [а] - галосны, ненаціскны д  [д] - зычны, шумны, звонкі, цверды, парны в [в] -зычны, санорны, цверды, няпарны о [о] - гал., націскны р [р] - зычны, санорны, зацвярдзелы, няпарны      [й'] - зычны, санорны, мяккі, няпарны е∠ [э] - гал, ненаціскны ______ 7л. 8 г. вя-чэр-ні в [в'] - зычня, санорны, мяккі, няпарня я - [а] - гал, ненаціскны ч - [ч] - зычны, шумны, глухі, шыпячы, зацвярдзелы, няпарны э - [э] гал, націскны р - [р] - зычны, санорны, зацвярдзелы, няпарны н [н'] - зычны, санорны, мяккі, няпарны і [і] - гал, ненаціскны _______ 7 л . 7 г.