Фанетычны разбор слова далячынь

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Д (д)- согласный, звонкий. Твердый А(а)- гласный. Ударный Л(л')- согласный, звонкий, мягкий Я(а)- гласный, безударный Ч(ч) согласный, мягкий, глухой Ы(ы) гласный , безударный Н(н') согласный, звонкий, мягкий Ь(-) 8
Гость
Далячынь да-ля-чынь. д - д зычны парны звонки цверды а -  галосны не нацискны л - л зычны мякки (адзначце коскай уверсе) санорны я - а галосны ненацискны ч -  ч зычнышыпячы зацвярдзелы цверды  ы - галосны нацискны н - зычны санорны мякки ь - гука не мае