Fill in according to the letter in task 21) Taras … to London ten days ago.2)  First he … very slowly but he ... understand Englishmen well.3)  Yesterday Taras ... on a real London bus.4)  He ... send any photos because he .....

  Fill in according to the letter in task 2 1) Taras … to London ten days ago. 2)  First he … very slowly but he ... understand Englishmen well. 3)  Yesterday Taras ... on a real London bus. 4)  He ... send any photos because he ... no time to buy a film. --------------------------------- Сторінка 113 Карп’юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 4-го класу
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) went  2)was,did 3)was 4)cant,had