Fill in articles where necessary I want to go to …... New York some day. He is… ... stronger than many boys She often plays …... piano in ….... evening There is …... new school at …... corner of our street. We don't go to …....

Fill in articles where necessary I want to go to …... New York some day. He is… ... stronger than many boys She often plays …... piano in ….... evening There is …... new school at …... corner of our street. We don't go to …... school on …... Sunday
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-,-,-,the,a,the,-,-.
Гость
Я хочу поехать в ... ... Нью-Йорк в один прекрасный день . Он ... ... сильнее , чем у многих мальчиков Она часто играет ... ... фортепьяно в ... .... вечером Существует ... ... новая школа в ... ... углу нашей улицы . Мы не можем пойти на ... ... школа по ... ... воскресенье