Fill in witch can or can`t. 1. You ... drive at 50 mph. 2. You ... cross here. 3. You ... turn left. 4. You ... park here.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.You  can't  drive at mph 2. You can cross here 3.You can turn left 4. You can't park here
Гость
1. You can`t. drive at 50 mph. Вы не можете ехать со скоростью 50 метров в час. 2. You  can cross here. Вы можете перейти здесь. 3. You can turn left. Вы можете повернуть налево. 4. You can't park here. Вы не можете здесь парковаться.