Фонетический разбор слова "Пагуляе"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
па-гу-ля-е п - [ п ] - зычн, глух., цв. а - [ а ] - гал., ненац. г - [ г ] - зычн., зв., цв. у  - [ у ] - гал., ненац. л - [ л' ] - зычн., сан., мякк. я - [ а ] - гал., нац. е - [ й' ] - зычн., сан., мякк.    - [ э ] -гал., ненац.
Гость
Пагуляе па-гу-ля-е (4 склады) п - [п] - зычны, глухі, цвёрды а - [а] - галосны, ненаціскны  г - [г] - зычны, глухі, цвёрды  у - [у] - галосны, ненаціскны л - [л'] - зычны, звонкі, мяккі  я - [а] - галосны, націскны   е - [й'] - зычны, звонкі, мяккі; [э] - галосны, ненаціскны  7 літар, 8 гукаў